Manuel Backtest Nasıl Yapılır

 

Manual-Backtest-Robot

Manuel backtest nasıl yapılır diye çok fazla soru almaya başladım. Herkesin kafasında bir strateji var  ama kesin başarılı olduğunu bilmiyor bu yüzden hemen ea yaptırmak istemiyor. O yüzden böyle bir çözüm üretme gereği duydum. Mevcut metatrader alt yapısı ile böyle bir şey mümkün değil. yine bir ekspert kullanmamız gerekiyor. Bu çok faydalı oyuncağı size takdim etmekten gurur duyuyorum.

İndirdiğiniz dosyaları Metatrader klasörü içindeki; MQL klasörü içindeki Experts klasörüne kopyalayın. Metatraderi Kapatıp tekrar açın.

Artık kullanmaya hazırsınız.

Bu ea ile backtest yapabileceğiniz gibi, Canlı piyasada da kullanabilirsiniz. Zira; Metatrader da elle emir açma aşamaları çok uzun. Bazen elle emiri açana kadar iş işten geçmiş oluyor.

Nasıl Stratejimi manuel backtest yapacağım ?

Manual-Backtest-Robot dosyasını Strateji testinde açın. Grafiğin üstüne stratejisini temsil eden indikatörleri ekleyin. Sonra istediğiniz yerlerden alış ve satış yapın. Test bitince ne kadar başarılı olduğunuzu görebilirsiniz. MetaTrader tüm finansal ölçümü yapacaktır. Belki test yaparken aklınıza yeni birşey bile gelebilir.

Nasıl Kullanılır ?

Price : Bekleyen emir açmak için pips cinsinden değeri ifade eder. 20 yazarsanız 20 pips mesafeye emir türüne göre bekleyen emir açacaktır

Lot : açılacak emirin lot miktarıdır.

Take Profit : Açılacak emirin take profit değeridir. 10 yazarsanız 10 pips ötesine take profit koyar. 0 (sıfır)  boş demektir.

Stop Loss : Açılacak emirin stop loss değeridir. 10 yazarsanız 10 pips gerisine stop loss koyar. 0 (sıfır) boş demektir.

 

Sell Limit : Piyasa fiyatının x pips değeri kadar yukarısına bekleyen satış emri açar.

Buy Stop : Piyasa fiyatının x pips değeri kadar yukarısına bekleyen alış emri açar.

Sell Stop : Piyasa fiyatının x pips değeri kadar altına bekleyen satış emri açar.

Buy Limit : Piyasa fiyatının x pips değeri kadar altına bekleyen alış emri açar.

 

Close All : Tüm emirleri kapatır.

Delete Pending : Tüm bekleyen emirleri siler.

 

Test sonucunda başarılı bir strateji elde eder ve experte dönüştürmeye kadar verirseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. Metatrader da hayal ettiğiniz herşeyi yapabilirim.

 

Daha Profesyonel birşey mi lazım ? O zaman FxPanel5

http://sistemliborsaci.com/fxpanel5/